Tel : 0530 415 76 88 - 0530 697 44 18

Bilgi İste »

Rusyada Üniversite

Rusyada Üniversite


Rusyada üniversite eğitimi nitelikli, kaliteli ve ekonomik eğitim almak isteyenler için çok cazip. Rusyada eğitim almak geleceğinizi değiştirebilir!


Yüzölçümü olarak dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya, aynı zamanda eğitim, bilim ve teknoloji deyince de dünyanın ilk akla gelen ülkelerinden biridir.1990lı yıllara kadar bu özelliğini dünyaya kapalı tutan Rusya, bu dönemden sonra dünyaya açılmaya başlamış ve sahip olduğu büyük eğitim, bilim ve teknoloji altyapısını paylaşıma açmıştır. Özellikle askeri ve uzay teknolojilerinin her alanında Amerika ile günümüzde de rekabet eden Rusya, eğitim sistemi ve üniversitelerinin dünyaca tanınması ve akredite edilmesiyle birlikte çok daha önemli bir eğitim ülkesi oldu.

Rusya üniversiteleri Bologna anlaşması sayesinde tüm dünyada geçerli diploma veriyor! Rusya üniversitelerini YÖK tanıyor ve denklik veriyor.

Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Rusyadaki üniversiteler tüm dünyada tanındığı gibi ülkemizde de YÖK tarafından tanınmakta ve diplomalarına denklik verilmektedir. Bu özelliği ile Rusya, üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için en mantıklı kaliteli ve ekonomik seçeneklerden biri haline gelmiştir.

Rusyada eğitim almak çok ekonomik. Dershane maliyetleriyle Rusyada üniversite okuyabilirsiniz!

Yüksek kalitede üniversite eğitimi veren Rusya, aynı zamanda hem üniversite harçları hem de yaşam ve konaklama maliyetleri düşünüldüğünde, yurtdışında bu kalitede eğitim almak için en uygun seçeneklerden biridir. Rusyada eğitim ve üniversite giderlerinin yaklaşık %75I devlet tarafından finanse edilir. Bu nedenle Rusyada üniversite ücretleri ortalama yıllık 1500 – 4000 USD civarındadır.

Yaşam maliyetleri Türkiye ile aynı!

Rusyada üniversite okumak için servet harcamanıza gerek yok. Rusya ın pek çok şehrinde yaşam giderleriniz Türkiyeden daha fazla olmayacaktır. Rusyada eğitim alan bir öğrenci konaklama ve yaşam giderleri için aylık ortalama 250-300 USD kadar harcamaktadır.

İstediğiniz bölümü okuyabilirsiniz! Rusyada üniversiteler çok zengin seçenekler sunuyor.

Dünyanın en güçlü akademik altyapılarından birine sahip olan Rusya, üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere her alanda zengin seçenekler sunuyor. Mühendislikten Eczacılığa, Tıpdan Uzay bilimlerine kadar her alanda kaliteli ve prestijli bir eğitim alabilirsiniz.

Bir taşla iki kuş vurun!

Rusyada eğitim alarak hem istediğiniz mesleğe sahip olacak hem de Türkiyede değeri sürekli artan Rusça dilini öğreneceksiniz. Rusyada eğitim almak geleceğinizi değiştirecek.

Rusya Üniversiteleri

Moskova Devlet Üniversitesi
Lomonosow Moscow State Üniversitesi 1755 yılında kurulmuştur.Üniversitede 40 000 lisans, 7 000 yüksek lisans ve 5000 in üzerinde uzmanlık programı bulunmaktadır.Fakülte ve araştırma enstitülerinde 4000 in üzerinde profesör ve öğretim görevlisi ,5000 araştırma görevlisi bulunmaktadır.Ayrıca üniversitede 15 000 in üzerinde personel çalışmaktadır. Moskova Devlet Üniversitesine her yıl dünyanın her bir yanından 2000 civarında uluslar arası lisans ve yüksek lisans öğrencisi eğitime başlamaktadır. Moskova Üniversitesi 205.7 hektarlık kampusü,600 den fazla bina ve Lenin Meydanındaki gökdelendeki 1000000 m2 alandaki tesisleri ile hizmet vermektedir.

St. Petersburg Devlet Teknik Üniversitesi
St. Petersburg Devlet Teknik Üniversitesi 1899 yılında kurulmuştur. Günümüze kadar üniversite bir çok defa isim değişikliğine uğramıştır. Bu kadar isim değiştirmenin sebepleri şehrin başına geçen imparator,krallar,liderlerin kanun değişikliği yapması,şehrin adı değiştirildikçe üniversitenin ismi buna paralel olarak değişmiştir.Şu an üniversite Rusya'nın en büyük ilim araştırma merkezine sahiptir.Üniversiteye devlet tarafından her türlü maddi ve manevi destek verilmektedir. Üniversitede yaklaşık 17 farklı fakülte 111 bölüm ,22 bilim araştırma enstitü-merkezi , 17 tane diğer hizmetleri kapsayan birimiyle hizmet vermektedir.Üniversitede lisans ve yüksek lisans öğrenci sayısı 16.000 civarındadır.Yaklaşık 6.600 öğretim üyesi bulunmaktadır.Üniversitenin 90 binası vardır. St.Petersburg State Politeknik Üniversitesi 73 ülkenin önde gelen üniversite, bilim araştırma merkezleri ile işbirliği yapmaktadır.Ayrıca üniversite diğer teknik ve politeknik üniversiteler arasında ilk sıralardadır.

Novgorod Devlet Üniversitesi
Velikiy Novgorod tarihi cazibesini muhafaza eden Rusya'nın en eski şehirlerinden bir tanesidir. 11 yüzyıldan bu yana Velikiy Novgorod kitap kültürünün ve eğitimin merkezidir. Kitap ve bilim sevgisini aşılayan eski Rus edebiyatının ilk eserleri bu şehirde basılmıştır. Velikiy Novgorod, St. Petersburg'dan 150 km. uzaklıktadır, nüfusu 350 000 dir. 1932'de kurulan Novgorod Devlet Üniversitesi, Novgorod prensi Yaroslav Mudrıy adını taşıyor. Bu tarihi şahsın aydınlatıcı misyonunu devam ettirerek üniversite bireyin, toplumun ve ülkenin iyiliği için Rus eğitim sisteminin çok yönlü gelişmesini amaçlamaktadır. Avrupa Üniversiteler Birliğinin (European University Association) verilerine göre Novgorod Devlet Üniversitesi Rusya'nın yüzü aşkın devlet üniversitesi arasında ilk ona girmektedir. Üniversite birçok uluslar arası ödüle laik görülmüştür, bulunduğu bölgenin önde gelen eğitim, ilim ve kültürel merkezdir.


Tambov Teknik Devlet Üniversitesi
Tambov, Rusya'nın Avrupa kısmının merkez bölgesinde yer alıp Moskova'dan 450 km uzaklıktadır; nüfusu 350 bin civarındadır, nüfusun % 10'nu üniversite öğrencileri oluşturmaktadır. Tambov Teknik Devlet Üniversitesi Tambov'da bulunan onlarca devlet üniversiteleri ve başka Rus üniversitelerin şubeleri arasında liderdir. Bu üniversite şehir ve bölgedeki öğrencilerinin merkezi olmuştur .Tambov Teknik Devlet Üniversitesi 1958 yılında kurulmuştur. Üniversite bünyesinde çok sayıda ilmi-araştırma merkezi ve yeni teknolojileri araştıran ve geliştiren uygulama enstitüleri faaliyet göstermektedir. Bu faaliyetlerde öğrenciler aktif rol alıyor ve okul döneminde mesleki problemlere pratik çözüm bulma konusunda alışkanlık kazanıyorlar. Özellikle bu sebepten dolayı üniversite profesyonel derecede ana branşına hakim uzman yetiştirmenin dışında karmaşık bilgi teknolojilerine hakim, rekabet edebilen uzman yetiştirmektedir. Dolayısı ile iş piyasasında mezunlar talep görmekte ve bu üniversitenin diplomasına çok değer verilmektedir.

Saratov Devlet Tıp Üniversitesi
Saratov Devlet Tıp Üniversitesi Rusya'nın en eski üniversitelerinden biridir.1909 yılında kurulmuştur.10 yıldır 19 u aşkın ülken öğrenciye eğitim vermektedir.İmparator Nikolay üniversitesi 1923 yılının ekim ayından itibaren N.G. Çerneşevskiy adını taşıyan Saratov Devlet Üniversitesi olarak değiştirmiştir. Aşağı Volga ve tüm Güney –Doğu Rusya'nın ekonomi, kültür ve ruhi bakımdan gelişmesinin kaynağı olmuştur

Daha Fazla Detay ve Sorularınız için Lütfen İletişim Kurunuz!

Hamledu Yurtdışı Eğitim


Mobil Tel : 0530 415 76 88 - 0530 697 44 18


info@hamledu.com

Kataloğumuzu İnceleyiniz »

Okullar

Menü

 • Yaz Okulları
 • İngiltere´de Yaz Okulu
 • Amerika´da Yaz Okulu
 • İrlanda´da Yaz Okulu
 • Malta´da Yaz Okulu
 • Kanada´da Yaz Okulu
 • Fransa´da Yaz Okulu
 • İngiltere Dil Okulları
 • Yurtdışında Lise Eğitimi
 • Amerika Dil Okulları
 • İrlanda Dil Okulları
 • Almanya Dil Okulları
 • Avusturya Dil Okulları
 • Avusturalya Dil Okulları
 • Rusya Dil Okulları
 • İspanya Dil Okulları
 • Malta Dil Okulları
 • İtalya Dil Okulları
 • İsviçre Dil Okulları
 • Letonya Dil Okulları
 • Fransa Dil Okulları
 • Kanada Dil Okulları
 • Üniversite
 • Master/MBA
 • İş Adamları İçin
 • Sertifika Programları
 • Aile Programları
 • Diğer Hizmetlerimiz
 • Ukrayna Dil Okulları