Tel : 0530 415 76 88 - 0530 697 44 18

Bilgi İste »

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular


Yurtdışında dil eğitimime ne zaman başlayabilirim?
Yurtdışı dil okullarında Genel Dil Programları’na katılacak öğrenciler eğitime herhangi bir Pazartesi günü başlayabilir. Özel amaçlı eğitim programları (Tıp İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Sınav Hazırlık Kursları, Sertifika ve Diploma Programları vb) için belirli başlama tarihleri vardır.

Bütçeme ve kişisel gereksinimlerime uygun bir program bulabilir miyim?
10 ülkeden 300’ü aşkın okulun temsilciliğini yapan, oldukça geniş kurs ve konaklama alternatifleri sunan Hamle’de gereksinimlerinize ve bütçenize uygun bir program mutlaka bulursunuz. 

Ne kadar süre dil eğitimi almalıyım? 
Ne kadar süre dil eğitimi almanız gerektiği, mevcut dil bilginize ve ulaşmak istediğiniz dil seviyesine göre değişir. En az iki hafta olmak üzere dilediğiniz süre kadar eğitim alabilirsiniz. 

Yurtdışındaki dil okullarına gitmek için ne kadar önce başvurmalıyım? 
Bu süre ülkeden ülkeye ve sezona göre 2 hafta ile 2 ay arasında değişir. Okul kayıt işlemleri, pasaport ve vize başvuruları, konaklama ve seyahat rezervasyonlarının zamanında ve eksiksiz yapılabilmesi için mümkün olduğu kadar erken başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Dil seviyemi kim, nasıl belirleyecek?
Öğrenciler yurtdışındaki okullarda eğitime başladıkları ilk gün yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı bir seviye tespit sınavına alınırlar. Bu sınavın sonucunda öğrencinin dil seviyesi belirlenir ve   kendisine uygun bir gruba yerleştirilir.

Yurtdışında dil okulları için yaş sınırı var mı? 
Yurtdışında dil eğitimi için yaş sınırı yoktur. Fakat her program için belirlenmiş bir minimum yaş sınırı vardır.

Dil okullarındaki sınıf mevcudu nedir? 
Sınıf mevcutları 10-16 kişi arasında değişir.

Okullar sosyal aktiviteler düzenliyor mu?
Dil okullarının tamamına yakını hafta sonu turları, sportif aktiviteler, tarihi ve turistik yerlere geziler düzenler. Bazı dil okulları bu hizmetler için ek ücret talep ederken bazılar bu hizmetleri program dahilinde sunarlar.

Okullarınız bir kurum tarafından onaylı mı?
Temsilciğini yaptığımız okulların tamamı bulundukları ülkelerin yetkili makamlarınca tanınmış ve eğitim kaliteleri onaylanmıştır.

Gitmek istediğim okula daha önce göndermiş olduğunuz öğrencilerle görüşebilir miyim?
Okul seçiminize yardımcı olmak amacıyla, ilgilendiğiniz okullara Hamle ile gitmiş öğrencilerden bazılarının iletişim detayları referans olarak size verilerek kendileriyle diyaloga geçmeniz sağlanacaktır.

Eğitim programı bitiminde sertifika alacak mıyım? 
Yurtdışında eğitim alan öğrenciler, üzerinde öğrenim süresinin ve ulaşılan dil seviyesinin belirtildiği bir bitirme sertifikası alırlar.

Vize alabilir miyim?
Vize başvurunuz öncesinde sizinle detaylı bir görüşme yapacak olan Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız yılların deneyimi ile vize alma şartlarına uygun olup olmadığınızı tahmin edebilir. Vizeyi rahatlıkla alabilecek durumda olanların başvuruları alınır. Vizeyi belirli koşulları yerine getirerek alabileceklere yapmaları gerekenler anlatılarak bu koşulların yerine getirilmesinin ardından başvurmaları istenir. Vizeyi kesinlikle alamayacak durumda olanlara bu durum nedenleriyle beraber anlatılır ve öğrencinin gereksiz zaman ve para kaybına uğraması önlenir.

Vize alabilmek için bankada ne kadar param olmalı?
Eğitiminiz süresince oluşacak masraflarınızı (okul, konaklama, uçak bileti, cep harçlığı vb) karşılayabilecek mali kaynaklarınız olduğunu belgelemeniz gerekecektir. Belgeleyeceğiniz mevduat TL veya herhangi bir döviz cinsinden, size veya masraflarınızı karşılayacak kişilere ait olabilir.

Vize görevlileri başvurumu değerlendirirken nelere dikkat ediyor?
Vize görevlileri, ülkelerine eğitim amacıyla gittiğinize ve eğitiminizi tamamladıktan sonra geri döneceğinize ikna olmalı ve ülkenizle olan sosyal ve ekonomik bağlarınız konusunda endişe taşımamalıdır.

Öğrenci vizesi ile çalışabilir miyim?
Sadece Avustralya’da full-time öğrencilere yasal çalışma izni veriyor. Avustralya’da çalışma iznine sahip olmak için haftalık en az 20 saat ders alacak şekilde kayıt yaptırılması ve öğrenci vizesine başvurulması gerekir. Öğrenciler için Avustralya’da yasal çalışma izni haftada 20 saat’tir.

Vize sürem bittiğinde bulunduğum ülkeden vizemi uzatabilir miyim?
Öğrenciler okul kayıtlarını ve mali durumlarını belgeleyerek uygun şekilde başvuru yaparlarsa öğrenci vizelerinin sürelerini uzatabilirler. İngiltere, Kanada, Avustralya gibi ülkelerde bazı durumlarda Türkiye’den aldığınız vizenin türüne bağlı olarak vizenizi uzatma imkanınız olmaz. Bu durumda Türkiye’ye geri dönüp konsolosluğa yeniden vize başvurusu yapmak gerekir. Eğitiminizi Türkiye’de planlarken, kalmak istediğiniz süre kadarlık bir programa kayıt yaptırıp vizenizi bu süreyi kapsayacak şekilde alırsanız, yurtdışında vize uzatma işlemleriyle uğraşmak ve yüksek paralar ödemek zorunda kalmazsınız. 

Eğitimim süresince nerede konaklayacağım?
Konaklama aile yanında, okul yurdunda veya otellerde yapılabilir. Uzun dönem öğrencileri ev veya oda kiralayarak daha ekonomik bir şekilde konaklayabilirler.

Seyahat organizasyonumu nasıl yapacağım?
Yurtdışındaki bir eğitim programına kayıt yaptırdığınız anda sizi konaklayacağınız şehre ulaştıracak en uygun ve ekonomik uçuşa rezervasyonunuz Hamle tarafından yapılır. Şirketimiz bu hizmet için sizden uçak biletinin liste fiyatı dışında ekstra bir ücret talep etmez. Öğrencinin uçuş detayları okuluna bildirilir ve öğrenci istemiş ise okul görevlileri tarafından havalimanında karşılanır. Havalimanında karşılama istemeyen öğrencilere, havaalanından konaklayacakları yere kadar nasıl gidecekleri konusunda detaylı bilgi verilir.

Havalimanında karşılanacak mıyım?
Ekstra bir ücret karşılığında bir okul görevlisi sizi havalimanında karşılayacak ve konaklama yapacağınız yere kadar eşlik edecektir.

Okul ücretini ne zaman ödeyeceğim?
Okul ücretini vizenizi aldıktan sonra ödeyeceksiniz ancak bazı okullar eğitim ve/veya konaklama ücretini kayıt sırasında talep etmektedir.

Okul ücretini hangi yöntemlerle ödeyebilirim?
Ödemenizi okulun hesap numarasına direkt yapabileceğiniz gibi Hamle’ye de yapabilirsiniz. Şirketimiz kanalıyla yurtdışına yapılan ödemeler için havale ücreti almıyoruz.

Okul ve konaklama ücretini peşin mi ödemem gerekiyor?
Vizenizi aldıktan sonra okul ücretini peşin ödemeniz gerekiyor ancak konaklama ücretini haftalık veya aylık olarak ödeyebilirsiniz.

Yanımda ne kadar para götürmeliyim? 
Yanınızda fazla nakit para götürmemenizi tavsiye ederiz. Türkiye'de şubesi bulunan yabancı bankalarda hesap açtırıp nakit para çekme kartı alarak gittiğiniz ülkedeki ATMlerden dilediğiniz zaman para çekebilirsiniz. Örneğin ABD ve Kanada için Citibank'ta, İngiltere için HSBC’de hesap açtırabilirsiniz. Öte yandan, Türkiye’de kullandığınız kredi kartlarınızı yurtdışında da kullanabilirsiniz. 

İhtiyacım olursa, ailem bana nasıl para gönderecek?
Aileniz direkt sizin yurtdışında açtıracağınız hesaba veya size iletilmek üzere okulun hesabına para gönderebilir. Aileniz, bu para transferini servis veya havale ücreti ödemeksizin Hamle üzerinden de yapabilir.

Neden danışmanlık hizmeti almalıyım?
Bir dil okuluna doğrudan başvurmak ile bunu Hamle Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile yapmak arasında maddi açıdan hiç bir fark yoktur. Hamle, okulların liste fiyatı dışında ekstra bir ücret talep etmez. Okul kayıt işlemlerini şirketimiz aracılığıyla yapmanız, kendiniz için en uygun ülke, şehir, okul ve eğitim programını onlarca alternatif arasından kolayca seçmenizi sağlayacağı gibi, tüm yazışmalar, pasaport ve vize işlemleri, konaklama, gidilen ülkede karşılanma, uçak bileti temini gibi konularda da sizlere yardımcı olacaktır. Sağlayacağımız hizmet yurtdışına gidişinize kadar değil, orada kalış sürenizce de devam edecek, danışmanlarımız eğitiminiz süresince karşılaşabileceğiniz her türlü sorunu çözmenizde size destek olacaktır.

Eğitimim süresince bir problemle karşılaşırsam kiminle iletişim kuracağım?
Okul, konaklama veya başka bir konuyla ilgili yaşanabilecek bir sorunda öğrenciler Hamle’ye iş telefonu, cep telefonu, e-mail veya msn kanalıyla ulaşarak 7 gün / 24 saat yardım alırlar.

Hamle’nin hizmet kalitesine nasıl güveneceğim?
1997 yılından beri faaliyet gösteren  Hamle Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, sektördeki güvenilir ve yüksek standartta hizmet üreten firmaları çatısı altında toplayan Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği üyesidir.Hamle, EnglishUK Partner Acentası olarak kabul edilmiş ilk Türk acentasıdır.
 

Paylaş

Okullar

Menü

 • Yaz Okulları
 • İngiltere´de Yaz Okulu
 • Amerika´da Yaz Okulu
 • İrlanda´da Yaz Okulu
 • Malta´da Yaz Okulu
 • Kanada´da Yaz Okulu
 • Fransa´da Yaz Okulu
 • İngiltere Dil Okulları
 • Yurtdışında Lise Eğitimi
 • Amerika Dil Okulları
 • İrlanda Dil Okulları
 • Almanya Dil Okulları
 • Avusturya Dil Okulları
 • Avusturalya Dil Okulları
 • Rusya Dil Okulları
 • İspanya Dil Okulları
 • Malta Dil Okulları
 • İtalya Dil Okulları
 • İsviçre Dil Okulları
 • Letonya Dil Okulları
 • Fransa Dil Okulları
 • Kanada Dil Okulları
 • Üniversite
 • Master/MBA
 • İş Adamları İçin
 • Sertifika Programları
 • Aile Programları
 • Diğer Hizmetlerimiz
 • Ukrayna Dil Okulları